Чого очікувати українцям від крсу долара навесні: експерт розповів, які коливання очікувати вже зовсім скоро
В кінці лютого - на початку березня в нашій державі збережеться "курсова рівновага". Це означатиме, що вартість долара не буде ані різко зростати, ані опускатись. Якщо вірити прогнозам фахівців, то готівковий курс американської валюти продовжить утримуватися в рамках від 39,5 до 40,5 грн.
Директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко розповів OBOZREVATEL, що стабільність на ринку валюти "триватиме й далі".
З початку року валютний ринок у здоровому сенсі жвавий, про це свідчать помірні курсові коливання в обмінних пунктах. Водночас, за всіма ознаками, протягом наступного тижня [27 лютого – 5 березня] збережеться "курсова рівновага". Зараз немає вагомих підстав ані для різкого зміцнення гривні, ані для її падіння, – зауважив він.
Разом із цим фахівець підкреслив, що незначне (у межах 0,5%) зміцнення гривні до долара у лютому стало можливим завдячуючи низці чинників. Серед таких видокремлюють збалансованість бюджету та помірні темпи інфляції.
Причиною першого, на думку спеціаліста, є й міжнародна грошова допомога нашій державі. Варто зазначити, що за півтора місяці 2023 року Україна вже отримала 3 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС та 1 млрд доларів грантової допомоги від Сполучених Штатів Америки.
Однак у такої тенденції також має економічно обумовлені границі: верхня планка курсу утримається на рівні 40,5 грн/долар, а нижня – на рівні 39,5 грн/долар. Це сьогодні коридор "міцної" гривні", – пояснив Марченко.
Саме тому він підсумував, що підстав для стрибків курсу на теперішній час нема.
З 27 лютого до 5 березня, незважаючи на можливі незначні курсові коливання на готівковому ринку в межах 0,5 грн/долар, курс залишатиметься на рівні 39,5-40,5 грн, – спрогнозував банкір.
Яким є офіційний курс
Нацбанк повідомляє, що офіційний курс долара залишається фіксованим. Наразі він складає 36,56 грн.
Раніше ж голова НБУ Андрій Пишний проінформував , що Нацбанк підтримуватиме курс американської валюти на рівні 36,56 грн до тих пір, поки становище на валютному ринку не покращиться, а інфляційні процеси не стабілізуються.
Він пояснив, що процес визначатиметься в першу чергу необхідними макроекономічними умовами, до настання яких офіційний курс залишатиметься незмінним , а не часовими межами.
Разом із цим пан Андрій наголосив на тому, що фіксація курсу позитивно змінила економіку України під час війни. Адже без цього, за його словами, "торішня інфляція становила б близько 34% замість 26,6%".
Читайте також: Не за доходами живете: як в Україні пропонують карати тих, у кого розкішне життя
Одружитись тепер можна не виходячи з дому: у "Дії" запрацювала нова послуга