• Головна
  • Впровадження цифрових гривень "Е-гривня" в Україні: як вплине на економіку в цілому та на кожного українця окремо
15:31, 10 березня 2023 р.

Впровадження цифрових гривень "Е-гривня" в Україні: як вплине на економіку в цілому та на кожного українця окремо

freepik

freepik

Не виключно, що вже у 2023 році в Україні почнуть запроваджувати цифрові гривні, адже у лютому з'явилася інформація щодо прискорення нововведення.

Проект «Е-гривня» був відкритий ще у вересні 2021 року для початку широкого застосування електронних грошей, тобто електронної форми національної валюти. Вона має виконувати всі функції звичайних грошей – як готівкових, та і безготівкових.

Такі гроші планують використовувати для нарахування заробітної плати та соціальних виплат, субсидій, оплати житлово-комунальних послуг, здійснення транскордонних платежів та операцій з віртуальними активами.

Серед основних переваг називається подальша цифровізація економіки України та еволюція платіжної інфраструктури. Крім того, нововведення сприятиме підвищенню економічної безпеки держави, адже електронні транзакції більш прозорі і допомагають боротися з відмиванням коштів та корупційними схемами.

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував масштабні пілотні проекти з використанням електронної гривні найближчим часом. Він також заявив, що планує стати першим тестувальником цих грошей, почавши отримувати зарплату в такій формі.

Цифрова гривня буде доречна для тих українців, які мешкають у віддалених регіонах, де відсутні банківські відділення. Таким чином вони матимуть змогу отримувати різні фінансові послуги. Крім того, завдяки цифровій валюті НБУ зможе одночасно поповнювати рахунки всім своїм клієнтам, у яких будуть гаманці з цифровою гривнею, що пришвидшить отримання виплат громадянами.

Для більшої зручності користувачів електронний гаманець, можливо, буде інтегровано в додаток «Дія».

Під час купівлі товарів цифрові гривні пересилатимуться з одного гаманця на інший безпосередньо – без міжбанківських переказів, додаткових комісій і платежів, як для покупців, так і для продавців.

Цифрова гривня дозволить зменшити кількість фізичної гривні та заощадити на емісії, створенні нових купюр та переказах. Очікується, що транзакції цифрової гривні можуть стати більш швидкими, ефективними та дешевшими, ніж традиційні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Цифрова гривня #е-гривня #електронна гривня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...