• Головна
  • Не пенсія, а соціальна допомога: держава вирішила, що робити з виплатами тих, хто працював неофіційно
13:06, 24 березня 2024 р.
Надійне джерело

Не пенсія, а соціальна допомога: держава вирішила, що робити з виплатами тих, хто працював неофіційно

Не пенсія, а соціальна допомога: держава вирішила, що робити з виплатами тих, хто працював неофіційно

Громадяни, які все життя працювали неофіційно, і не мають навіть мінімальної кількості страхового стажу для призначення пенсії, також можуть розраховувати на виплати від держави. Але це буде не пенсія, а соціальна допомога.

Про те, скільки може отримувати літня людина, яка не має страхового стажу, необхідного для виплати пенсії, йдеться у Законі України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", пише nbnews.

Відповідно до цього закону, українцям потрібно мати щонайменше 15 років страхового стажу, щоб отримувати пенсію. Нагадаємо, що страховим вважається лише той стаж, упродовж якого за працівника платили податки і, зокрема, ЄСВ (єдиний страховий внесок).

Щомісячний розмір ЄСВ становить 22% від зарплати працівника. Щоб йому зарахували повний місяць стажу, розмір ЄСВ має бути хоча би не меншим за 22% від мінімальної зарплати. З 1 квітня 2024 року мінімалка в Україні становитиме 8000 грн. Отже, мінімальний розмір ЄСВ має бути 1760 грн.

Однак в Україні є немало громадян, які мають чималий трудовий стаж, але не мають навіть 15 років страхового стажу, тобто вони працювали неофіційно. У такому разі їм доведеться працювати після досягнення пенсійного віку, щоб заробити хоча б мінімальний стаж на пенсію. Або, якщо працювати немає змоги, держава буде виплачувати їм соціальну допомогу замість пенсії.

Виплату такої допомоги можуть призначити лише після 65 років за особистим зверненням громадянина. Максимальний розмір соціальної допомоги становить не більше прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. З 1 січня 2024 року він дорівнює 2 361 грн.

При цьому, якщо отримувач соцдопомоги проживає не самотньо, а в сім'ї, то розмір соцдопомоги йому обчислюють як різницю між прожитковим мінімумом і середньомісячним сумарним доходом сім'ї, розрахованим на одну особу. За базу розрахунку беруться доходи сім'ї за останні півроку. Отже по таку соцдопомогу доведеться звертатися в органи соцзахисту що пів року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #пенсійні виплати #соціальна допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...