Якими будуть наслідки відмови від повірки лічильників: пояснення комунальників
В Україні всі споживачі комунальних послуг, що передбачають використання лічильників, мають регулярно проводити повірку приладів. Зокрема, власники приладів обліку гарячої води та теплової енергії зобов'язані раз на 4 роки повіряти їх власним коштом.
Це передбачено законом "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", пояснюють в АТ "Облтеплокомуненерго".
У компанії зазначили, що відмовитися від повірки лічильників неможливо. У разі невиконання цього зобов'язання у встановлений строк комунальне підприємство не має права приймати до розрахунків показання таких лічильників.
У таких випадках розрахунки проводитимуться за методом, що використовується для квартир без індивідуальних лічильників. Як наслідок, суми в платіжках можуть суттєво збільшитися.
Комунальники пояснили, що споживачі мають самостійно обрати організацію для здійснення повірки лічильників. Після проведення повірки потрібно направити надавачу послуг такі документи:
- акт про проведення періодичної повірки ( у ньому мають зазначатися серія та номер лічильника, дата повірки або демонтажу, показання приладу);
- свідоцтво про відповідність приладу обліку державним вимогам до вимірювальної техніки із зазначенням дати наступної повірки.