• Головна
  • Розчинна кава: користь чи шкода?
Новини компаній
11:00, 18 серпня

Розчинна кава: користь чи шкода?

Новини компаній

Вирішили посмакувати розчинним видом кави? Як відомо, щодня в усьому світі випивається майже 2 млрд чашок кави, і більшу частину займає саме розчинна продукція. До слова, розчинний вид напою винайшли всього 100 років тому. Уперше про нього дізналися на Всесвітній виставці, що проходить у Буффало, коли японський хімік Сарторі Като відкрив світові незвичайний продукт. Одночасно днем народження розчинної кави прийнято вважати 24 липня 1938 року, коли всім відома швейцарська компанія Nestlé випустила перші банки з розчинною кавовою продукцією. Однак, споживач поставився досить байдуже до такої незвичайної інновації і не прийняв продукцію так широкомасштабно, як на те розраховував виробник.

І все ж кава розчинна стала надзвичайно актуальною під час Другої світової війни. Солдати потребували напою швидкого приготування, який поповнює енергетичний запас і додасть сил. У результаті, військові не змогли відмовитися від такого ароматного напою і в наступні, повоєнні роки. Крім цього, вони познайомили з розчинною кавою свої сім'ї, яким теж напій припав до душі. Відтоді технологія виробництва розчинної кави багато в чому перевершила себе, проте чи є користь від такого незвичайного напою, чи все ж таки він шкідливий для організму? Пропонуємо разом у цьому розібратися.

Розчинна кава: користь чи шкода?, фото-1

Пити чи не пити?

Існує поширена думка, що розчинну каву виготовляють із відходів виробництва натуральної зернової, інші стверджують, що це суцільна хімія і нічого корисного там немає. Насправді розчинний тип продукції справді виготовляється зі звичайної зернової кави, проте не з відходів. Наприклад, такі відомі бренди, що зарекомендували себе, як Nescafe Gold, J.J. Darboven, Tchibo, Movenpick, Jardin, Davidoff і багато інших, можуть сміливо похвалитися шикарною кавою, у складі якої якісна сировина висококласного рівня. Тому варто звернути увагу не тільки на якість сировини, а й на метод виробництва.

Розчинна кава: користь чи шкода?, фото-2

Перш за все кавові зерна збирають, очищають, піддають термічній обробці потрібного рівня і перемелюють відповідним способом. У випадку з розчинною кавою, зерно перемелюють на досить великі шматочки, які ретельно виварюють у величезних резервуарах, схожих на гігантські кавомашини. У підсумку, виходить тягуча і максимально концентрована кавова гуща. Далі виробники перетворюють кавову гущу на звичну для нас розчинну каву. Відбувається це за допомогою різних видів обробки, внаслідок чого виходять різні види кави. Загалом їх три:

  • Порошкова кава. Кавову гущу сушать під впливом сильного потоку гарячого повітря. У результаті виходить дрібнодисперсний розсипчастий порошок. Цей метод найменш витратний, тому продукція найдешевша. З недоліків те, що вже оброблена сировина знову піддається високим температурам, що природно позначається на смако-ароматичних властивостях.
  • Гранульована або спресована кава. Для цього типу розчинної кави також використовується технологія spray dried (сушка за допомогою гарячого повітря). Основна відмінність між даною і попередньою кавою, це те, що гранульований тип продукції додатково зволожується для створення гарних гранул.
  • Сублімована кава. Найпопулярніший і затребуваний тип продукції. Отриманий кавовий екстракт заморожують, видаляють з нього вологу. Таким чином, максимально зберігається смак і аромат натуральної кави.

Також сучасні виробники практикують метод комбінації меленої та розчинної кави в одному пакуванні, що значно додає смаку та аромату.

Розчинна кава: користь чи шкода?, фото-3

Переваги розчинної кави

Як і кожен вид продукції, розчинна кава має свої переваги серед яких:

  • чудово бадьорить і додає сил;
  • позитивно впливає на концентрацію і когнітивні здібності;
  • корисний для печінки і знижує ризик розвитку цирозу;
  • мінімізує появу каменів у жовчному міхурі;
  • швидкість приготування напою максимально актуальна в умовах швидкоплинного життя, також у походах, на прогулянці та в офісі;
  • нижчий вміст кофеїну, ніж у заварному варіанті продукції;
  • у складі велика кількість антиоксидантів, які допомагають у боротьбі з вільним радикалами;
  • прискорює метаболізм.

Тепер поговоримо про те, кому небажано вживати розчинну каву.

Розчинна кава: користь чи шкода?, фото-4

Недоліки розчинної кави

Насамперед варто зазначити, що найчастіше організму завдає шкоди не сам факт розчинної кави, а її концентрація. Хоча в окремих випадках розчинна кава протипоказана, якщо у вас:

  • підвищена кислотність та інші захворювання ШКТ, оскільки напій може спровокувати розвиток виразок і печії;
  • проблеми зі сном, тривожність, дратівливість;
  • спостерігаються захворювання серцево-судинної системи;
  • є алергічні реакції, оскільки частенько в розчинний вид продукції додають різні інгредієнти, ароматизатори та барвники, що загрожує наслідками, від висипу до набряку Квінке;

Окремо хочеться відзначити те, що напій може викликати залежність.

Експерти пропонують зупинити вибір на меленій каві в монодозах https://coffeeok.com.ua/ua/kofe/kofe-v-monodozah, оскільки це безпечно і комфортно. Але як згадувалося вище, все залежить від кількості та якості випитого напою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кава розчинна #Coffeeok
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...