Допомога по безробіттю в Україні: тривалість виплат хочуть скоротити
В Україні планують переглянути підхід у виплаті грошової допомоги у зв'язку з безробіттям. Зокрема, можуть змінити терміни виплат, суттєво їх скоротивши. Але ці питання розглядатимуться після закінчення війни.
Про це розповіла керівниця Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк, пишt Hromadske.
За її словами, зараз в Держцентрі зайнятості на обліку перебуває 135 тисяч людей, з яких 80% — жінки. Через воєнний стан безробітні отримують допомогу протягом трьох місяців, а до війни цей термін складав 12 місяців. Після війни термін можуть скоротити до 6 місяців.
Юлія Жовтяк пояснила, у зв'язку з чим можуть оновити законодавство щодо тривалості виплати такої допомоги. Річ у тім, що багато людей приходять на роботу за направленням від служби зайнятості невмотивованими. При цьому такі громадяни намагаються отримати "відмітку", що не підходять роботодавцю, щоб надалі отримувати державну допомогу, не працюючи.
Проте здійснення таких виплат громадянам, які стоять на обліку в службі зайнятості рік і не шукають роботу, каже Жовтяк, є розкішшю для держави. Саме тому термін виплат хочуть скоротити до пів року.
Посадовиця зауважила, що персоналу центрів зайнятості ставлять мету, щоб людина, яка прагне працевлаштуватись, на 80% підходила роботодавцеві.
Ми маємо відправляти вмотивованих людей. Краще ми їм розкажемо про всі можливості, щоб вони не витрачали час роботодавця, — сказала Юлія Жовтяк.