Українські водії масово "ведуться" на прийоми шахраїв: у МВС розкрили схему обману
В Україні шахраї використовують різноманітні методи для того, щоб обманути громадян і "розвести" їх на гроші. Так, аферисти нерідко намагаються ошукати автомобілістів, які користуються онлайн-послугами на сайті Головного сервісного центру МВС.
Популярною зараз є шахрайська схема з використанням фейкового сайту, який імітує офіційний ресурс. Про це попереджають у ГСЦ МВС.
Окремий вид шахрайства — фейкові сайти. Шахраї також використовують айдентику головного сервісного центру МВС, намагаючись відтворити точну копію головної сторінки офіційного ресурсу, - повідомили в МВС.
Несправжній сайт, на перший погляд, важко відрізнити від справжнього, особливо непідготовленим користувачам. Проте слід уважніше придивлятися, адже фейкові ресурси зазвичай мають низку відмінностей.
У МВС назвали основні ознаки, за якими можна визначити фейковий сайт:
- нечітка графіка;
- орфографічні помилки;
- використання таких слів, як "права", "техпаспорт" тощо;
- наявність неклікабельних посилань;
- відсутність розділів із додатковою інформацією;
- відсутність розділу "Новини";
- перекидання з головної сторінки на спілкування в месенджери після кліку.
Необхідно звертати увагу на електронну адресу пошуку. В ній повинно бути прописано — hsc.gov.ua, - наголошують у МВС.
Офіційні ресурси використовують виключно українську мову, а адміністратори сервісних центрів МВС не ведуть спілкування з користувачами в месенджерах Telegram, Viber, Whatsapp. Також фейкові сайти вирізняють те, що для оплати послуг на них надають приватні банківські реквізити, а не реквізити Головного сервісного центру МВС.