Вартість борошна зросла на 50 відсотків: що буде з цінами на хліб в Україні восени 2024
В Україні спостерігається важка ситуація у хлібопекарської галузі. Через це пекарям доведеться або підвищувати ціни на свою продукцію, або згортати виробництво. Чому та на скільки мають зрости ціни на хліб в Україні, пише BBC News Україна.
Голова Всеукраїнської асоціації пекарів, директор компанії "Київхліб" Юрій Дученко заявив, що головна причина незворотного подорожчання хліба - стрімке подорожчання сировини. Близько 40% собівартості продукції приходиться на борошно, вартість якого за останні місяці підскочила на 50%. Крім того, зростають у ціні інші складові хліба, такі як цукор, олія.
Якщо у квітні ми купували борошно по 10 тисяч за тонну, то зараз воно вже 15 тисяч, а до листопада очікується 16-16,2 тисячі, - пояснив Дудченко.
Ще одним важливим чинником є дефіцит кадрів, через що підприємства змушені підвищувати зарплати. У підсумку це тем відбивається на кінцевій ціні хлібобулочних виробів. Також негативно впливає підвищення тарифів на електроенергію.
Незабаром галузь очікує новий удар по цінах – через підвищення акцизів на пальне з вересня поточного року. У зв'язку з цим доставка продукції від виробників до реалізаторів стане дорожчою.
З урахуванням усіх чинників очікується, що вартість хліба може додати у ціні 15-20%.
Якщо цього не станеться, багато хлібозаводів можуть просто зупинитися і в країні почнуться перебої з хлібом, — зазначив Дудченко.
Відмітимо, наразі важко сказати, яким буде реальне підвищення цін на хліб, але воно точно відбудеться. Ба більше, до кінця цього року українцям доведеться стикнутися з подорожчанням багатьох інших продуктів.