Як швидко заспокоїтися та зменшити тривожність: поради психологині
Коли настрій псується через постійні тривожні думки, важливо знайти спосіб повернутися в момент "тут і зараз". Психологиня Олена Шершньова радить кілька простих і дієвих прийомів, які допоможуть впоратися з внутрішнім напруженням.
Використовуйте сенсорні відчуття
Перший крок — звернути увагу на те, що ви відчуваєте фізично. Наприклад, візьміть у руки склянку з холодною водою. Відчуйте прохолоду, зверніть увагу на те, як ви сидите, дихаєте, дивитеся навколо. Ця проста дія допомагає усвідомити, що прямо зараз усе гаразд, а ваші страхи не мають реального підґрунтя.
Техніка "відкладеної тривоги"
Ще один ефективний метод — це виділення часу спеціально для тривожних думок. Замість того щоб постійно носити їх у голові, заплануйте собі, наприклад, півгодини завтра о третій дня, щоб подумати про всі хвилюючі моменти.
До цього часу не дозволяйте собі займатися тривогами. А у визначений момент — сідайте і просто думайте про все, що турбує. Цікаво, але вже через кілька хвилин ваш мозок може втомитися від цієї вправи, — пояснює Шершньова.
Чому це працює?
Такі прості прийоми допомагають нашому мозку усвідомити, що більшість тривог — це лише вигадані сценарії. Вони не лише допомагають швидко заспокоїтися, але й учать більш свідомо ставитися до своїх емоцій. Тож наступного разу, коли відчуєте хвилювання, спробуйте ці методи — можливо, саме вони стануть вашим порятунком у стресових ситуаціях.