• Головна
  • У країнах Європи, де мешкає багато українців, створять хаби єдності: що це та навіщо вони потрібні
14:30, Вчора
Надійне джерело

У країнах Європи, де мешкає багато українців, створять хаби єдності: що це та навіщо вони потрібні

У країнах Європи, де мешкає багато українців, створять хаби єдності: що це та навіщо вони потрібні

Олексій Чернишов, віцепрем'єр-міністр, анонсував доволі амбітний проєкт — створення Міністерства національної єдності України, а при ньому й Агенції національної єдності. Тобто держава нарешті серйозно взялася за питання діаспори, національної єдності та підтримки українців за кордоном.

Що саме пропонують

Як розповів Чернишов на засіданні профільного комітету Верховної Ради, це міністерство буде не просто новою бюрократичною ланкою, а структурою, яка працюватиме у кількох важливих напрямах:

  • Співпраця з українцями за кордоном. А це не лише підтримка, а й створення умов для повернення додому.
  • Робота над єдністю. Як на рівні країни, так і у спілкуванні з міжнародними партнерами.
  • Боротьба з дезінформацією. Бо в сучасному світі інформаційна війна не менш важлива, ніж реальні бойові дії.

Що таке "Хаби єдності"

Ідея, мабуть, найцікавіша. "Unity Hub" — це такі собі "українські доми" в країнах, де живе багато наших співгромадян. Уявіть: ви в Берліні, заходите в український хаб, а там вам і допоможуть із документами, і розкажуть про можливості повернення, і навіть знайдуть вакансії в Україні. До речі, перші такі хаби планують відкрити в Німеччині, Польщі та Чехії.

Міністр пояснив, що це не просто офіс, а справжнє представництво України, де можна буде отримати консультації, правову підтримку або навіть допомогу з адаптацією. Ну і головне — хаби стануть ще й платформою для налагодження зв’язку між нашими людьми за кордоном.

А коли це все запрацює

Чернишов зазначив, що всі організаційні питання мають бути вирішені до кінця 2024-го або на початку 2025 року. Реєстрація Агенції вже триває, а нормативні акти — у Кабміні.

За даними, які навів міністр, за кордоном зараз перебуває близько 20–25 мільйонів українців. Із них лише у Європі тимчасовий захист отримали 4,8 мільйона людей після початку війни. Тож створення такої Агенції — це спроба втримати зв'язок з нашими громадянами, навіть якщо вони зараз далеко.

Чи повернуться всі ці люди? Можливо, не одразу. Але держава прагне зробити все, щоб українці не втрачали зв’язок із Батьківщиною. І, можливо, у якийсь момент знову обрали дім там, де вони народилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#україна #європа #хаби єдності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...