Чому авіатехніків відправляють у піхоту: пояснення експертів
Останнім часом серед українців активно обговорюють непросту тему — чому авіатехніків, які обслуговують літаки, почали переводити у піхоту. Ця ситуація стала ще резонанснішою після звернення військових із 114-ї бригади Повітряних сил. Чесно кажучи, такий крок викликав багато запитань і навіть обурення.
Про що йдеться
Днями в мережі з’явилося відео, яке оприлюднив сержант Віталій Горжевський. Він, разом із колегами з прикарпатської авіабригади, пояснив: їх примусово переводять у піхотні частини. Авіатехніки впевнені, що це може паралізувати роботу авіації, адже без кваліфікованих рук навіть найсучасніший літак просто не злетить.
Наші літаки потребують догляду, а для цього потрібні десятки спеціалістів. Заберуть нас — не буде кому працювати. І що тоді? — звучить у зверненні.
Що розповідають самі військові
Старший технік Дмитро Донцов пояснює: обслуговування одного літака — це не справа одного-двох людей. Ні, тут мінімум вісім спеціалістів на кожну одиницю техніки. А тепер уявіть, якщо в бригаді залишиться половина технічного персоналу, чи встигнуть вони все зробити?
І це не просто обслуговування для галочки.
Як каже Донцов, помилка на землі може коштувати життя пілота в небі.
Чому так відбувається
Генштаб офіційно визнав: дійсно, деяких військових із Повітряних сил переводять у піхоту. Але, за їхніми словами, це не стосується дефіцитних спеціалістів, без яких авіація не може функціонувати. Кажуть, що рішення було вимушеним, адже на передовій бракує піхотинців.
Головком Олександр Сирський навіть видав наказ — не чіпати фахівців, які працюють із високотехнологічним обладнанням чи пройшли навчання за кордоном. Але що робити решті? Їм доведеться готуватися до нових завдань.
Причини та наслідки
Експерти вважають, що це пов’язано із загальною ситуацією з авіатехнікою. Як каже аналітик Михайло Жирохов, більшість літаків, які зараз використовують, ще радянського виробництва. Їх стає все менше, і, можливо, в майбутньому ці техніки не будуть так потрібні. Але питання в тому, чи правильно зараз відмовлятися від досвідчених фахівців?
А що далі
Командування Повітряних сил поки що не коментувало ситуацію. Але зрозуміло одне: це рішення породило чимало запитань. З одного боку, армії потрібна підмога на фронті, а з іншого — хто займатиметься авіацією? Україна зараз, як ніколи, потребує професіоналів у всіх сферах.