![](https://s.5692.com.ua/section/logo/upload/pers/74/logo.png?20250211)
Багато галасу – і нічого: закарпатська меблева фабрика не змогла найняти робітників із Бангладешу
![Багато галасу – і нічого: закарпатська меблева фабрика не змогла на... Багато галасу – і нічого: закарпатська меблева фабрика не змогла найняти робітників із Бангладешу](/dist-assets/images/cap.jpg)
Ця історія виглядала, наче багатообіцяючий проєкт: меблева фабрика "Ламелла" на Закарпатті вирішила залучити до роботи іноземних працівників. Місцевих на вакансії не вистачало, тому компанія звернулася до міжнародної рекрутингової агенції, щоб знайти щонайменше 30 робітників у Бангладеш. Але щось пішло не так.
"То їдуть, то не їдуть"
Спочатку фабрика подала документи на шістьох бангладешців – хотіли оформити їм робочі візи. Але з цих шістьох троє одразу отримали відмову, а ще троє зависли у невизначеності.
Тоді вирішили спробувати ще раз: через кадрову агенцію подали запити ще на 25 працівників, сплатили всі необхідні внески до МЗС. І... тиша. Термін розгляду сплив, а відповіді не отримали.
Про це розповів комерційний директор Ярослав Щербан. За його словами, ситуація викликала неабиякий резонанс, але результату так і немає – жоден із бангладешців на фабрику не доїхав.
А що далі
Як пояснив Тімур Аверін, голова Тячівської РДА, питання з іноземними працівниками закрито – принаймні, поки що.
Замість цього фабрика вирішила повернутися до традиційних методів і шукати робітників через центри зайнятості. Основний фокус – на українцях, причому неважливо, де вони живуть. Вакансії відкриті для закарпатців і переселенців, для яких компанія навіть готова надати безкоштовне житло.
Мобілізація – головна причина
На початку року керівництво "Ламелли" заявило, що на виробництві не вистачає людей і підприємству потрібні щонайменше 30 додаткових працівників.
Одна з причин кадрового голоду – страх мобілізації. Якщо людина працевлаштовується офіційно, її дані передаються до ТЦК. Це лякає потенційних робітників, тому багато хто не поспішає влаштовуватися на виробництво.
Хоча, за словами Аверіна, фабрика гарантує бронювання для своїх працівників відповідно до чинного законодавства.
Що відомо про "Ламеллу"
На підприємстві працює 430 людей, але через розширення виробництва компанія планує збільшити штат до 700 осіб.
"Ламелла" – один із найбільших виробників меблів із натурального дерева на Закарпатті. Продукцію експортують до ЄС, а сама фабрика є важливим платником податків у регіоні.
От тільки поки що їм доведеться справлятися без бангладешців.