• Головна
  • Як карають тих, хто не приходить до військкомату після отримання повісток
08:47, 6 лютого 2023 р.

Як карають тих, хто не приходить до військкомату після отримання повісток

Як карають тих, хто не приходить до військкомату після отримання повісток

У випадку ігнорування чоловіком повістки в період війни в Україні передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.

У яких випадках ухилянту загрожує штраф, а коли й кримінальне покарання?

Отже, після отримання військовозобов'язаним повістки під особистий підпис він повинен з’явитися у військкомат чи територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Спершу чоловік стане на облік та в нього уточнять особисті дані. Після цього йому прийде повістка на проходження медогляду. Якщо ж за висновками медкомісії людина підлягає мобілізації, то лише тоді її можуть відправити на службу.

За те, що військовозобов’язаний після того, як отримає повістку, без поважної на те причини не прийде до військкомату, він може понести адміністративне чи кримінальне покарання.

Якщо людина не явиться до військкомату після отримання повістки вперше чи вдруге, то застосовується адміністративна відповідальність.

У випадку, якщо чоловіку видали повістку для того, щоб уточнити облікові дані або пройти медкомісію і той не з’явився у військкоматі, то тут передбачається адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення на військовозобов’язаного чекає штраф від1700 до 3400 грн (для посадовців - від 3400 грн до 5100 грн). Якщо людині вручили повістку вдруге протягом року, а вона знову не приходить до військкомату, це карається штрафом у розмірі від 3400 до 5100 грн (для посадовців - від 5100 грн до 8500 грн).

Що очікує призовника за неявку у військкомат після медкомісії? (Кримінальна відповідальність)

Проігнорувавши повістку третього чи четвертого виду - повістку-призов до ЗСУ та мобілізаційне розпорядження, чоловік може понести досить серйозне покарання. Якщо військовозобов’язаний пройшов медичну комісію, за результатами якої чоловіка визнали придатним до несення військової служби, але він не прийшов до військкомату, то передбачається кримінальна відповідальність.

Згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на службу у період війни карається позбавленням волі від трьох до п'яти років.

Лише співробітники Національній поліції здатні затримувати військовозобов’язаних у тому випадку, якщо вони порушили законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Поліцейські доставлять правопорушника до територіального центру комплектування.

Читайте також: За готівку не продадуть: в Україні низку товарів можна буде сплатити лише карткою

Хто і на яких підставах може отримати "білий квиток": категорії документа, хвороби, виїзд за кордон

Чи зміниться найближчим часом офіційний курс долара: відповідь НБУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #повістка #покарання за неявку
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...