• Головна
  • Поширена звичка, яка має небезпечний вплив на імунітет людини: це робить ледве не кожен
09:15, 27 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Поширена звичка, яка має небезпечний вплив на імунітет людини: це робить ледве не кожен

Поширена звичка, яка має небезпечний вплив на імунітет людини: це робить ледве не кожен

Люди використовують різноманітні способи та методи, аби покращити своє здоров'я. П'ють усілякі надбавки, вживають ліки. Проте лікарі стверджують, що значно важливіше підтримувати природний стан імунітету, а не намагатись вплинути на нього різноманітним медичними засобами.

До того ж, деякі звички людей серйозно позначаються на імунітеті людини, зазвичай, послаблюючи його. А тому ми самі абсолютно несвідомо можемо зруйнувати захист свого організму.

Яка сучасна звичка може послабити імунітет людини?

Нутріциолог Анастасія Голобородько стверджує, що сучасні люди надто активно звертають увагу на гігієну рук: часте миття, використання антисептиків і антибіотиків. Безперечно, все це вбиває шкідливі мікроорганізми, проте й створює шкідливі стерильні умови.

Гігієна змінила розвиток імунної системи. Сучасний спосіб життя дали переваги, але вони можуть негативно впливати на імунну систему, - зазначила спеціаліст.

Коли людина створює такі стерильні умови для свого організму, він зазнає надто низького інфекційного тиску. А тому часте миття рук може стати причиною незбалансованості т-хелперів 1 та 2 типу. Саме ці спеціальні клітини відіграють надзвичайно корисну роль, зміцнюючи наш імунітет і рятуючи від величезної кількості хвороб.

Невеликі дози бактеріальних антигенів - потрібні. Імунна система починає дозрівати, лише коли тренується. Виховується антигенами та посилюється завдяки мікрофлорі та її змінам - це називається імунна пам'ять. Порушення бар'єрної функції - одна із найсерйозніших проблем, пов'язана з імунною системою, з якою ми стикаємося, - каже нутриціолог.

Як часте миття рук і надмірна гігієна можуть вплинути на здоров'я

Надмірні стерильні умови життя можуть стати причиною того, що організм просто не зможе навчитись захищати організм від загроз навколо самостійно.

Не можна мати стерильний кишечник. Тварини зі стерильними кишечниками помирають швидко. Важливо різноманітне оточення, у тому числі віруси. Тому можна з'їсти немите яблуко з дерева, чи горіх або шматок сиру, який упав на підлогу. Можна не загодовувати дитину пластівцями, білим рисом і снеками, а дозволити їй колупатися руками в землі. Тіло - дуже розумна машина і якщо з ним поводитись з розумом - воно на нашій стороні, - стверджує Голобородько.

Проте, за словами Анастасії Голобородько, мова йде про зловживання. Не варто забувати, що особиста та супільна гігієна дуже важливі під час боротьби з різноманітними інфекційними хворобами, на кшталт коронавірусу.

Карантинні заходи колись урятували незліченну кількість життів інфікованих людей. Нині ж зміни у правилах домашнього догляду, їжа для дітей зі стерильних банок, якість води та система каналізації, екологія, стреси - на імунітет впливає все, - підсумувала нутріциолог.

Читайте також: Мобілізація в Україні: яким чином можна звільнитися зі служби за сімейними обставинами

Ударить по кишені кожного українця: очікується збільшення тарифу на електроенергію в 4 рази

Телефонні шпигуни: як зрозуміти, що за вашим телефоном стежать

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гігієна #імунітет #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Як покращити своє здоров'я. Поради щодо харчування та способу життя. Як позбутися шкідливих звичок. Які продукти корисні та шкідливі для здоров'я. Як упоратися зі стресом.
Оголошення
live comments feed...