• Головна
  • Неявка до ТЦК за повісткою: кому загрожує штраф у розмірі 51 тисяча гривень
14:24, 19 лютого
Надійне джерело

Неявка до ТЦК за повісткою: кому загрожує штраф у розмірі 51 тисяча гривень

Неявка до ТЦК за повісткою: кому загрожує штраф у розмірі 51 тисяча гривень

У ВР продовжують працювати над новим законопрроєктом, спрямованим на посилення мобілізації. Відповідно до оприлюднених норм документу, до порушників законодавства про оборону та мобілізацію будуть застосовуватися обмежувальні та каральні заходи. Зокрема, за кожен пропуску за повісткою планують ввести чималий штраф, розповів адвокат Роман Сімутін.

Як пояснив юрист, у разі ухвалення законопроєкту, буде впроваджено штраф у розмірі 51000 гривень. Санкція передбачена для громадян, які протягом 60 днів не оновлять свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК. Відповідні зміни будуть внесені до санкції статті 210-1 КУпАП.

Крім того, з метою з'ясування обставин осіб, які порушили законодавство про оборону та мобілізацію, можуть затримувати на 3 доби.

На думку Сімутіна, можливо, розмір штрафу буде не таким високим. Водночас начальнику ТЦК не потрібно буде доводити факт отримання громадянином повістки і необхідності складання протоколу після закінчення 60 днів. У такому разі складання протоколу буде обов'язковим, що передбачається запланованим доповненням до ст. 258 КУпАП.

А щоб життя не було таким солодким, вносять ще й зміни до ст. 210-1 КУпАП, згідно з якою постанову начальник ТЦК має право винести навіть через 3 роки. Тобто збільшуючи строки притягнення до адміністративної відповідальності з двох місяців до трьох років з дня вчинення або виявлення порушення, — зазначив адвокат.

Таким чином, буде можливість збільшити строки притягнення до адміністративної відповідальності з двох місяців до трьох років з дня вчинення або виявлення порушення (строк давності притягнення до адміністративної відповідальності).

Постанова може бути винесена, якщо громадянина було повідомлено про явку, але він не з'явився в ТЦК. Ключову роль у такому випадку відіграє дата видачі повістки.

Якщо особа не була зареєстрована, не отримувала повістки і не оновлювала облікові дані протягом 60 днів, незважаючи на обов'язок це зробити, і порушення викрито, приміром, через 2 роки, тоді враховується день виявлення. У цьому випадку щодо порушника також можуть бути винесена постанова з накладенням штрафу.

У разі триваючого порушення, а якраз строк виявлення підпадає під це визначення, людину неможливо притягнути двічі до відповідальності за один і той самий проступок. Як зазначив юрист, повторність прибирають, змінюючи ч.2 ст. 210-1 КУпАП. Тому штрафувати порушників за кожен день на таку суму не вийде.

Більше новин читайте в нашому Telegram-каналі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порушення мобілізації #ігнорування повістки #мобілізація #покарання #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...