• Головна
  • Нарахування зарплати на робочому місці під час служби: за ким із мобілізованих працівників зберігається право на виплати
17:35, 27 лютого 2023 р.

Нарахування зарплати на робочому місці під час служби: за ким із мобілізованих працівників зберігається право на виплати

Нарахування зарплати на робочому місці під час служби: за ким із мобілізованих працівників зберігається право на виплати

За законодавством України, мобілізовані до лав ЗСУ або до тероборони працівники мають право на збереження робочого місця та посади на час військової служби. Це затверджено Законом України №2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р.

Роботодавець повинен забезпечити ці трудові гарантії працівникам на підприємстві (в організації, установі), незалежно від підпорядкування та форми власності.

Збереження робочого місця забезпечується до завершення воєнного стану або до звільнення працівника з військової служби (закінчення контракту).

Раніше існувала також норма, яка передбачає збереження середнього заробітку всім мобілізованих працівників. Однак у липні 2022 року змінами в КЗпП дію цієї норми було припинено. При цьому є винятки, коли деякі роботодавці повинні платити зарплату мобілізованим працівникам.

Хто із мобілізованих може претендувати на збереження середнього заробітку

Щоб розібратися в цьому питанні, слід розмежувати законодавче регулювання для мобілізованих, які потрапили до лав ЗСУ, а також для тих, хто вступив у територіальну оборону. Вони мають різні трудові права.

Звертаючись до закону «Про військовий обов'язок та військову службу», можна встановити, що до переліку видів військової служби не входять добровольчі формування територіальних громад. Тобто участь у теробороні вважається не військовою службою, а виконанням державних обов'язків.

Тому учасники добровольчих формувань територіальних громад потрапляють під дію ч.1 ст.119 КЗпП та для цієї категорії виплата середнього заробітку зберігається.

Підтвердження права на середню заробітну плату

Для підтвердження факту виконання державного чи громадського боргу (а не проходження військової служби), який є підставою для збереження середньої зарплати, потрібно надати роботодавцю:

  • підписаний контракт добровольця тероборони;
  • довідку або витяг з наказу, що містить інформацію про включення до списку осіб, залучених до виконання державного або громадського обов'язку (видається командиром добровольчого формування на вимогу військовослужбовця).

Нарахування середнього заробітку має здійснюватися протягом усього часу виконання працівником державних чи громадських обов'язків відповідно до документів, що підтверджують це.

Читайте також: Адміністративна та кримінальна відповідальність: що чекає на військовозобов'язаних, які залишилися за кордоном

Військовозобов'язані українці можуть самостійно обрати місце служби: кого це стосується

Ударить по кишені кожного українця: очікується збільшення тарифу на електроенергію в 4 рази

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нарахування зарплати військовим
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...