• Головна
  • Україною шириться лихоманка Західного Нілу: симптоми та лікування хвороби
14:00, 30 серпня
Надійне джерело

Україною шириться лихоманка Західного Нілу: симптоми та лікування хвороби

Україною шириться лихоманка Західного Нілу: симптоми та лікування хвороби

У Свято-Михайлівську клінічну лікарню Києва госпіталізували 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом лихоманка Західного Нілу. За словами Валентини Гінзбург, директорки Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, серед хворих було 10 чоловіків і 7 жінок, що проживають у різних районах столиці, а також у Київській та Черкаській областях. На жаль, трьом пацієнтам не вдалося врятувати життя через важке ускладнення, яке проявилося у вигляді менінгоенцефаліту – запалення оболонок головного та спинного мозку, передає 5692.com.ua.

Небезпека захворювання

Лихоманка Західного Нілу віднесена до першої групи особливо небезпечних захворювань в Україні, а за міжнародними стандартами ВООЗ – до четвертої групи ризику. Вірус, що спричиняє цю хворобу, подібний до вірусів, які викликають енцефаліти та лихоманку Денге, що робить його потенційно небезпечним для здоров'я.

Механізм передачі

Основним джерелом та резервуаром вірусу лихоманки Західного Нілу є птахи, зокрема перелітні. Вірус циркулює у їхній крові від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання є певні види комарів, які інфікуються під час харчування кров'ю хворих птахів. Потім ці комарі можуть інфікувати тварин або людей через укуси. Контактне зараження можливе, але вкрай рідко (через кров).

Симптоми та перебіг хвороби

Лихоманка Західного Нілу починається раптово з ознобу і різкого підвищення температури тіла. Інтоксикаційний синдром супроводжується симптомами, такими як головний біль, м'язові болі та висипання. Гарячковий період триває від двох до шести днів. У більшості випадків перебіг хвороби є сприятливим, однак у важких формах можливий розвиток менінгіту або енцефаліту.

Лікування

Специфічної терапії для лікування лихоманки Західного Нілу наразі не існує. Воно є симптоматичним, тобто спрямоване на полегшення симптомів та підтримку загального стану пацієнта. Лікарі рекомендують звертатися до медичних фахівців при перших ознаках захворювання і дотримуватися їхніх рекомендацій.

Профілактика лихоманки Західного Нілу включає ряд заходів для зменшення ризику укусу комарів. Валентина Гінзбург радить:

  • встановити москітні сітки на вікна та двері.
  • використовувати репеленти на основі DEET, пікардин або масла лимонного евкаліпта.
  • одягати одяг, що максимально прикриває тіло, особливо при перебуванні на відкритому повітрі, у парках чи лісових зонах.
  • уникати виходу на вулицю у ранкові та вечірні години, коли активність комарів є найбільшою.

Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека лихоманки Західного Нілу зменшується майже до нуля. Проте, навіть зменшення ризиків не зменшує важливості обережності та профілактичних заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хвороба #лихоманка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...